O mně

František "Fanous" Zvoneček

Narodil jsem se v Plzni, kde mě můžete dodnes potkávat.

V roce 2001 se mi dostal do rukou první digitální fotoaparát, byl od společnosti HP a získal jsem ho jako bonus k inkoustové tiskárně. Tenkrát mi učaroval i přesto, že to byl absolutní automat s dvojnásobným digitálním zoomem a jediná funkce, která šla zapnout a vypnout byl blesk. Tedy žádná velká kreativita v nastavování (kterou si teď velice rád užívám) nebyla možná.

Rád trávím volný čas v přírodě, a proto je mi velmi blízké fotografovat zejména krajinu. Zvláštní vztah mám k osamělým stromům a výrazným barvám.

Neomezuji se jen na krajinu, ale také rád zaměřuji svůj objektiv na zvířata, rostliny, zajímavé objekty a detaily a v neposlední řadě jsem též dobrovolně povinně rodinným fotografem při všech příležitostech, které se naskytnou. Několik let se též věnuji zakázkové fotografii při různých událostech jako jsou svatby, výročí či jiné soukromé akce. Měl jsem tu čest fotografovat též na zajímavých koncertech významných osobností naší hudební scény.

Poslední dobou se snažím pilovat i fotografii v ateliéru, která má svá specifika a je určitým protipólém mého hlavního foto tématu - fotografii krajiny. 

 

Odkazy na oblíbené weby

Andy Rouse - http://www.andyrouse.co.uk/

Canon - http://www.canon.com/

Canon Rumors - http://www.canonrumors.com/

Daniel Řeřicha - http://www.danielrericha.cz/

Digital Photography Review - http://www.dpreview.com/

Dravci Zaleš - http://www.dravcizales.cz/

Jan Marhold - http://www.janmarhold.com/ 

Jan Šmíd - http://www.smidphotography.com/

Jan Veber - http://www.veberphoto.com/

Jaroslav Vogeltanz - http://www.worldnaturephoto.com/

Jiřina Bílková - http://fotojirina.cz/ 

Jiří Presl - http://www.jp-photo.cz/

Marc Adamus - http://www.marcadamus.com/ 

Marcin Nawrocki - http://www.fotolens.pl/

Marek Drha - http://www.md-wildlifephoto.cz/

Martin Rak - http://www.martinrak.cz/ 

Michal Jirouš - http://www.photonature.cz/

Mirek Firman - http://www.fotofirman.cz/

Ondřej Prosický - http://www.naturephoto.cz/ 

Orm Tostesson - http://ormtostesson.com/ 

Paladix - http://www.paladix.cz/

Patrice Mestari - http://www.patricemestari.com/

Petr Šimon - http://www.photosimon.cz/

Photozone - http://www.photozone.de/

Roman Pihan - http://www.fotoroman.cz/

Rostislav Stach - http://www.fotolovy.cz/ 

Václav Krpelík - http://www.vaclavkrpelik.com/ 

Václav Šilha - http://www.photo-silha.cz/

ZOO Hluboká nad Vltavou - http://www.zoohluboka.cz/

ZOO Plzeň - http://www.zooplzen.cz/